Intrax

O nás

Společnost INTRAX byla založena v roce 1990 a začátkem roku 1993 transformována na současnou právní formu. 

V portfoliu produktů firmy Intrax naleznete především celky i jejich komponenty pro řídící systémy, průmyslovou automatizaci, jako například průmyslová PC, dotykové displeje, teplotní čidla a další.

Drtivá většina položek našeho prodejního programu průmyslových PC funguje v rozšířeném rozsahu pracovních teplot od -40°C do +85°C a vyhovuje drážním normám (je odolná proti vibracím a rázům), kromě implementací v energetice, těžkém průmyslu a strojírenství nalézá užití taktéž v nejrůznějších vojenských systéméch (např. pasivní radiolokátory Věra), dopravních prostředcích,  dopravních systémech, telekomunikacích apod.

Dosud realizované zakázky lze nalézt v referenčních případových studiích.

Rozhodnutí o nastavení výchozích priorit nově vzniklé firmy s cílenou orientací na výrobky s řízenou kontrolou kvality potvrdila krátká historie jako klíčové. V současné době je firma Intrax v podvědomí technické veřejnosti jako dodavatel odolných a spolehlivých komponent pro průmyslové řízení a automatizaci. Tento závěr rovněž indukuje seznam referencí, kde by použití nestabilních a méně spolehlivých systémů znamenalo značné jak morální tak nepochybně i materiální ztráty. Dalšími podpůrnými indikátory pro volbu vhodných dodavatelů byly certifikace ISO a délka záruční doby. V současné době firma Intrax poskytuje na položky svého prodejního programu záruku na dobu minimálně 3 roky.  U některých vybraných skupin je záruka dokonce 7 let.

V rámci produktové řady řídících systémů Intrax nabízí výrobky, které pokrývají všechny v současném průmyslovém řízení používané technologie - počínaje produkty postavené nad 5Mbit ISA sběrnicí přes 133Mbit PCI a compactPCI 2Gbit až po úplnou novinku: microTCA (µTCA) s výkonem 10Gbitů.

Mezi výrobci, jejiž produkty dodáváme na trh mimo jiné figurují společnosti Octagon Systems, EMTrust (Inova Computers), MEN Mikro Elektronik, N.A.T., Concurent Technologies a další.

Intrax je taktéž výhradním dovozcem platinových teplotních čidel Hayashi Denko.